Oferuję autorskie warsztaty improwizacji. Dzięki dużemu doświadczeniu w prowadzeniu warsztatów mogę dostosować program do potrzeb grupy. Szkolę się u czołowych improwizatorów z kraju, jak i Europy, co pozwala mi ciągle poszerzać zakres wiedzy.

1. Format C:

Grasz długie formy, które już widziałeś u innych grup. Szukasz długich form w Internecie. Czas wnieść coś od siebie do świata impro. Na tym warsztacie poznasz proste sposoby tworzenia nowych formatów improwizowanych. Nieważne czy interesujesz się długimi formami, półdługimi czy free-formami. Poznasz zestaw narzędzi, dzięki którym opracujesz własny, autorski format i zawojujesz nim scenę.

2. J**ać platformę

Naukę improwizacji często zaczyna się od nauki platformy. To podstawowe informacje, które określają gdzie się dzieje scena i kto w niej się znajduje. Jest to bardzo potrzebna wiedza i bez niej ciężko sobie wyobrazić jakiekolwiek interesujące sceny impro. Z czasem jednak to podejście może za bardzo wejść w krew i sceny staną się schematyczne. A co, jeśli zaczniemy scenę nie wiedząc o niej nic? Na tym warsztacie dowiesz się jak wyjść z rutyny platformowej i zagrać scenki, które nigdy by nie powstały, gdybyś grał „wedle wzorca”. Akceptacja i słuchanie nabiorą nowego znaczenia. Twoje sceny odzyskają nieprzewidywalność, a ty odnajdziesz na nowo wolność sceniczną.

3. Warsztat krótkich gier

Grasz w krótkie gry, ale wciąż Ci mało? Na ty warsztacie przemielimy i rozłożymy na czynniki pierwsze gry, które znasz, a także poznasz nowe gry. Może stworzysz własną odmianę gry, kto wie? Odkryjesz mechanizmy kryjące się za grami i nauczysz się je wykorzystywać w scenie. Grać w gry to jedno, ale rozmontowanie ich daje równie dużo satysfakcji.

4. Sceniczny Zwierzogród

Na tym warsztacie przyjrzymy się jak tworzone były postaci w filmie Zwierzogród. Następnie wykorzystamy te mechanizmy na scenie. Nigdy więcej nie zagrasz jednowymiarowej postaci. Znajomość filmu mile widziana.

5. The Game – prosta recepta na dobrą komedię

Lubisz Monty Pythona? Dobrze się składa. Koncept The Game (gry w scenie) jest stosunkowo nowym kierunkiem w polskim impro. Korzystając z tej metody nauczysz się zauważać schematy i rozwijać je w scenie. Wykorzystanie The Game w scenie gwarantuje dużo śmiechu u publiczności, jak i satysfakcji u grających.

6. Warsztat konferansjerki w impro

Konferansjer jest często pierwszą osobą, którą widzi publiczność w czasie występu. To od niego zależy atmosfera występu. To on najczęściej prowadzi dialog z publicznością. Na tym warsztacie dowiesz się jak efektywnie zapowiadać gry, a także na co zwracać uwagę w kontakcie z publicznością. Zmierzysz się w bezpiecznych warunkach z sytuacjami, które prędzej czy później zdarzą się w czasie występu.

7. Improstarter

Masz grupę znajomych chętnych do nauki impro, ale nie wiesz od czego zacząć? Ten Warsztat jest dla Ciebie! Poznasz podstawy improwizacji, ćwiczenia i gry na start podane w przyjemnej i radosnej formie.

8. Co tylko chcesz

Nie widzisz tematyki, która Cię interesuje? Napisz czego potrzebujesz, a postaram się przygotować warsztat specjalnie dla Ciebie!

Jeśli jesteś zainteresowany warsztatami, napisz na tadek.jaskiewicz [at] gmail.com