No to zaczynamy

61zCaT2kaQL._SX300_Długo się nosiłem z zamiarem stworzenia bloga. Mam na głowie mnóstwo rzeczy i nie wiem czy dam radę udźwignąć i prowadzić kolejny projekt. Pomyślałem jednak, że przecież nie muszę obowiązkowo pisać artykułów regularnie. Będę pisał, gdy będę miał o czym pisać i kiedy będę miał o czym pisać. Więc bez stresu.

No dobra, ale o czym będę pisał? O improwizacji. Trochę to zbyt ogólny temat, ale w zasadzie trafny. Będę tu zamieszczał moje przemyślenia odnośnie różnych zagadnień teatru improwizacji. Najciekawsze w improwizacji jest to, że co kilka miesięcy zmienia się mój pogląd na improwizację. Poznaję nowe punkty widzenia, odkrywam coś nowego, co uświadamia mi jak wiele wciąż nie wiem o improwizacji. Bardzo możliwe, że po opublikowaniu artykułu, jakiś czas później mogę napisać artykuł zupełnie sprzeczny z wcześniejszym na ten sam temat. Nie ma w Polsce osoby, która posiadałaby całą wiedzę na temat improwizacji. Wszyscy improwizatorzy są na początku drogi do poznania impro. Ja również. Czym jest nasze 6-7 lat sceny impro w porównaniu do 50-60 lat w USA?

Dlaczego w ogóle założyłem bloga? Tu sprawa zaczyna być nieco bardziej skomplikowana. Siedzę w świecie polskiej improwizacji od samego początku, czyli od 6-7 lat. Czuję się mocno związany z impro i w pewnym sensie odpowiedzialny za to, w jakim kierunku impro idzie. Dlatego chcę pomóc młodym grupom swoją wiedzą i doświadczeniem, by szybciej mogły rozwijać swoje umiejętności sceniczne. Nie każdy musi się zgadzać z moją wizją impro. Wręcz zachęcam do czytania innych blogów o impro, by poznać inne punkty widzenia.

W skrócie:

  • Blog ma być ujściem dla moich przemyśleń o improwizacji.
  • Nikt nie musi uznawać tego, co piszę za prawdę absolutną.
  • Zachęcam do dyskusji, gdyż dzięki temu poszerzamy swoją wiedzę na dany temat.
  • Jeśli moje poglądy i wskazówki komuś pomogą, blog spełnił swoją rolę.

Pozdrawiam i do pierwszego poważnego wpisu 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *